Foto Blog, Mini-Blog

Odrobina adrenaliny na jesień – nurkowanie z rekinami!

Czasem na jesień trzeba nieco podładować baterie – a RPA to idealne miejsce, gdzie można to zrobić.
Podczas gdy w Polsce zaczyna robić się zimno, w RPA trwa wiosna – idealna pora na podróże i na atrakcje z dawką adrenaliny, którą zapewne będzie nurkowanie z rekinami!
Aby zanurkować w klatce nie są potrzebne żadne kwalifikacje, wystarczy dobrze czuć się w wodzie (kombinezon jest wyporny, wiec nawet umiejętność pływania nie jest koniecznością). Organizatorzy dostarczają kombinezon piankowy i maskę.

W przypadku nurkowania z rekinami w naturze, ingerencja czlowieka jest niewielka i ogranicza się do przywabienia rekinów pojemnikiem z rybami (mieszanka nazywa się chum).
Dodatkowo łodzie komunikują się między sobą i przekazują informacje, gdzie można znaleźć rekiny, gwarantując niezapomniane atrakcje.
Gdy w okolicy łodzi znajduje się już kilka rekinów, uczestnicy wskakują do klatki. Aby zobaczyć rekiny, wystarczy zanurzyć głowę, nie ma potrzeby nurkowania, nie bardzo pozwala na to zresztą rozmiar klatki.

Klatka nie jest przywiązana do łódki – dryfuje w pobliżu, unosząc się na specjalnym pływaku, nie ma więc obawy, że łódka zasłoni widok. W każdej chwili można się też wynurzyć na powierzchnię.
Cała wycieczka na ocena trwa ok. 2-3 godziny, z czego ok. 45 minut spedza się w klatce obserwując rekiny.
Wbrew pozorom, nurkowanie z rekinami jest bezpieczne – ludzie nie znajdują się w łańcuchu pokarmowym rekina, a klatka stanowi wystarczające zapezpieczenie na wypadek ciekawskiego rekina.

W RPA występują dwie lokalizacje oferujące spotkania oko w oko z rekinem. Pierwsza z nich, najbardziej popularna to Gansbaai w Prowincji Zachodniej, z dużym powodzeniem można tam zobaczyć żarłacza białego. Druga to Umkomaas w Kwa Zulu Natal, gdzie znajduje się Aliwali Shoal, skamieniała wydma (z tego powodu jest to jedno z ciekawszych miejsc do nurkowania na świecie). Tam z kolei występują głównie nieco mniejsze rekiny tygrysie.

Poniżej kilka wycieczek z Krisco, w które można wkomponować nurkowanie z rekinami:

RPA wypoczynek – 11 dni

RPA 13 dni – przygoda

Kapsztad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *