4X4, Wyprawy, Zwierzęta i natura

Nurkowanie – Ponta do Ouro

Ponta d’Ouro to osada położona 11 kilometrów od granicy Kosi Bay (RPA) i najbardziej wysunięte na południe siedlisko ludzkie na Mozambickim wybrzeżu. Znajdziecie tam hotel, kilka sklepów, stację benzynowa i kemping.
Dojazd z RPA przez przejście graniczne Kosi Bay, obok miasteczka Kangwanase (poprzednio Manguse, albo Emanguzi)- konieczny samochód terenowy (4X4), gdyż od granicy do Ponta do Ouro wiedzie piaszczysta, trudno przejezdna droga.
Nurkowanie jest fantastyczne, parę dłuższych podwodnych skał i wiele małych, ale uderzająco pięknych skał rozrzuconych po całej zatoce.
Zapierają dech płomieniste koralowce, rozgwiazdy, liliowce i mnóstwo innych, kolorowych stworzeń. Często widuje się tam delfiny a w lecie rekiny i wieloryby mają tutaj swoją trasę.
W Ponta występują dwa sezony – suchy i wilgotny. Lato z opadami przelotnego deszczu i burz (nie są to monsuny), które trwa od listopada do marca z temperaturami otoczenia 26°C – 32 °C . Temperatura wody często równa się temperaturze otoczenia i osiaga 26-28°C. Przyczyną tego są ciepłe prądy Kanału Mozambickiego napływające z Madagaskaru w kierunku poludniowym. Zima od kwietnia do pazdziernika z temperaturami otoczenia 18°C – 25 °C

UWAGA: MOZAMBIK JEST KRAJEM O ŚREDNIM DO WYSOKIEGO (w zależnosci od regionu) ZAGROŻENIU MALARIĄ!

Cena uzależniona jest od terminu, ilości osób wyjeżdżających, liczby dni pobytu, pakietow dodatkowych i podawana jest na życzenie klienta.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Messenger: m.me/kriscopl
Email info@kriscotravel.co.za
Tel: +27 82 410 1578