Informacje organizacyjne

Wyprawy i wycieczki z Krisco to sama przyjemność!

W ofercie posiadamy wiele opcji od dłuższych, eksploratorskich wypraw trwających oonad miesiąc i przemierzających nawet kilkanaście tysięcy kilometrów, poprzez typowe dwu-  i  trzy- tygodniowe objazdówki, aż do opcji wypoczynkowych, idealnych jeśli panują Państwo podróże z dziećmi.

Dla koneserów luksusu polecamy przejazd pociągiem Rovos, będącym najbadrziej ekskluzywnym pociągiem na świecie, a miłośnicy golfa znajdą u nas propozycje wakacji golfowych na najlepszych polach w Afryce, znajdujących się także bardzo wysoko w rankingach światowych (pola golfowe w Sun City, górach Drakensberg i wiele innych.

Miłośnikom natury na pewno przypadnie do gustu wybór wyjazdów typu safari, podczas których wiele dni spędzą Państwo obserwując egzotyczne zwierzęta. W ofercie takie parki jak Etosha, Park Krugera, Delta Okavango, Chobe, Pilansberg, Wodospady Wiktorii i wiele innych.

Amatorzy aktywnego spędzania czasu także znajdą u nas coś dla siebie – nasze programy urozmaicone są o takie atrakcje jak nurkowanie, skoki bungee, przejażdzki kładami, górski trekking i wiele innych. Gorąco polecamy także wynajem motocykla i wyprawę trasą 62, biegnącą od Kapsztadu do Port Elizabeth, będącą jedną z najpopularniejszych tras motocyklowych w Afryce, porównywalną do Route 66 w USA.

RPA jest krajem o niskim zagrożeniu malarią – występuje ona jedynie na północnym wschodzie kraju (park Krugera, Sodwana Bay), niemniej jednak ewentualny pobyt i użycie profilaktyków radzimy skonsultować z lekarzem. Jeśli planują państwo pobyt w krajach sąsiadujących z RPA, warto się w nie zaopatrzyć. Spośród krajów sąsiednich najwyższe zagrożenie występuje w Mozambiku (który jest fantastycznym miejscem na nurkowanie), Zimbabwe (Wodospady Wiktorii). W Botswanie zagrożenie malarią występuje głównie w parkach Delty Okavango i Chobe, a w Namibii głównie w parku Etosha.

Przed spakowaniem walizek prosimy o kontakt – wprawdzie klimat w krajach Afryki Południowej jest dość łagodny, to jednak w zależności od pory roku występują tu ulewne deszcze, a noce na pustyni lub w górach potrafią być bardzo chłodne, zwłaszcza w okresie od czerwca do sierpnia. Chętnie pomożemy w pakowaniu!

Wyprawy i wycieczki pogrupowane są w następujący sposób:

  • Wyprawy eksporatorskie – znajdziecie w nich państwo propozycje dłuższychi i trudniejszych wypraw. Zazwyczaj konieczny jest samochód terenowy a także współpraca całej grupy w kwestii rozbijania namiotów oraz przygotowywania posiłków przy opcji kampingowej.
    Odwiedzamy odległe i trudno dostępne rejony krajów (głównie Botswana i Namibia). Ten rodzaj wyprawy nie jest odpowiedni dla dzieci, chyba, że wyprawa planowana jest indywidualnie.
  • 4X4 – propozycje tras odleglejszych od głównych szklaków, gdzie konieczny jest samochód terenowy, ale nie tak długie jak eksploratorskie. Są też mniej wymagające oraz generalnie odpowiednie również dla większych dzieci. Zazwyczaj oferujemy opcję kempingową, ale możliwe także zakwaterowanie w domkach czy ponsjonatach.
  • Zwierzęta i Natura – w tej kategorii wszystkie propozycje tras i wycieczek na łono natury, bez względu na poziom trudności. Odwiedzimy rezerwaty i parki narodowe, staną państwo oko w oko z lwem, słoniem czy bawołem – często z każdym z nich. Nie dajemy gwarancji na zobaczenie całej Wielkiej Piątki, ale przy kilkudniowym pobycie w parku szanse są bardzo wysokie. Ponieważ oferta safari jest bardzo różnorodna, każdy z tego typu wyjazdów możemy dostosować do budżetu, dostępne zarówno opcje kempingowe jak i luksusowe. UWAGA – w przypadku parków narodowych w Botswanie istnieją ograniczenia wiekowe – prosimy o kontakt jeśli planują państwo podróż z dziećmi.
  • Wypoczynek – propozycje mniej wymagających tras oraz krótszych wycieczek. Zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach i domkach, ale możliwe również opcje nisko budżetowe typu kemping. Odwiedzimy miasta i parki safari położone w ich pobliżu a także muzea czy winiarnie.
  • Z dziećmi – propozycje łatwiejszych wycieczek obfitujących w zajęcia dla dzieci, podobne do opcji wypoczynkowej, ale bazujące na pobycie w nieco większych miastach lub miejscach gdzie w razie potrzeby łatwo znajdą państwo sklepy, lekarza czy też miejsca atrakcyjne dla dzieci.
  • Luksus – nasze najbardziej luksusowe propozycje tras, odpowiednie dla najbardziej wymagających klientów – głównie Rocos, golf oraz ekskluzywne opcje safari. Dla prawdziwych koneserów! Prosimy o kontakt jeśli planują państwo podróż z dziećmi i rozważają tę opcję, gdyż w niektórych miejscach istnieją ograniczenia wiekowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *