Luksus, Wypoczynek, Wyprawy, Zwierzęta i natura

Wodospady Wiktorii

Wodospady Wiktorii są jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji Afryki i zaliczają się do najbardziej niezwykłych wodospadów na świecie.
Mają 108 metrów wysokości i ponad półtora kilometra szerokości – czyli przeszło dwa razy więcej niż Niagara (zarówno wzdłuż, jak i wszerz). Woda spada w dół z tak ogromną siłą, że huk słychać z odległości ok. 40 km a rozpylona woda unosi się aż na 400 m w górę. Wokół tworzy się tęcza, która podczas pełni księżyca widoczna jest również nocą.
Znajdują się na rzece Zambezi na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, tuż przy granicy Zimbabwe i Zambii.
Przed przybyciem Europejczyków na te tereny zwane były Mosi-oa-Tunya, co w języku lokalnego plemienia Kololo oznacza Dym, który grzmi.
Odkryte zostały w 1855 roku przez szkockiego misjonarza i badacza Davida Livingstone’a, który wówczas powiedział o nich:

” Widok tak piękny, że muszą się w niego wpatrywać aniołowie w locie.”

Wodospady Wiktorii są uważane są za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata i od 1989 są wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO.
Na miejscu przybyszy czeka mnóstwo altrakcji, takich jak loty helikopterem nad wodospadami, skoki bungee, kajakarstwo rzeczne „white water rafting” i wiele innych, a dla szczególnie odważnych (tylko w sezonie)  przeprawa do „basenu diabła” ( Devil’s Pool )
Wycieczkę warto połączyć z inną krótszą propozycją, np ze zwiedzaniem Johannesburga i Pretorii, pobytem w Parku Krugera i innymi.

Cena: od 14 000 ZAR/osoba. Pakiet obejmuje:

  • Bilet lotniczy Johannesburg-VictoriaFalls-Johannesburg, 2 noclegi, transfery, śniadania
  • Cena uzależniona jest od terminu, ilości osób wyjeżdżających, liczby dni pobytu, pakietow dodatkowch i podawana jest na życzenie klienta.

Cena nie zawiera przelotów tam i z powrotem do RPA

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Messenger: m.me/kriscopl
Email info@kriscotravel.co.za
Tel: +27 82 410 1578