Wyprawy, Z dziećmi, Zwierzęta i natura

Park Krugera

Park Krugera to największy park narodowy RPA o powierzchni 20 tys. km kwadratowych.
Znajduje się tu 300 gatunków drzew, 52 gatunki ryb, 33 gatunki płazów, 114 gatunków gadów, 507 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. W obrębie parku żyje między innymi ok. 300 gepardów, 3000 hipopotamów 900 lampartów, 1500 lwów, 2000 hien cętkowanych, 200 czarnych nosorożców, 32000 antylop, 7500 słoni, 5000 żyraf, 1300 białych nosorożców, olbrzymie ilości zebr, bawołów i antylop.
Największą jego atrakcją jest występowanie tzw. Wielkiej Piątki (słoń afrykański, bawół, lew, lampart i nosorożec).
Przebywając na terenie parku przez 3 dni, szanse zobaczenia całej Wielkiej Piątki są bardzo wysokie. Oprócz tego na pewno uda się zobaczyć takie zwierzęta jak żyrafy, zebry, hipopotamy, antylopy (gnu, impala, blesbok i wiele innych) oraz mnóstwo ptaków.
Park Krugera jest znakomicie przygotowany na przyjęcie turystów – posiada ok. 700 km dróg asfaltowych i 1200 km szutrowych. Do Parku prowadzi 9 bram wejściowych – Malelane Gate, Crocodile Bridge Gate, Numbi, Phabeni, Paul Kruger Gate, Orpen Gate, Punda Maria Gate, Pafuri Gate i Phalaborwa.
Na terenie Parku Krugera znajduje się 12 ośrodków noclegowych (rest camps) i kilka mniejszych i skromniejszych tzw. bushveld camps. Ośrodki noclegowe to tak naprawdę małe „osady”. Znajdują się tu przede wszystkim bungalowy i/lub pole namiotowe, bar, restauracja oraz zazwyczaj sklep wyposażony nie tylko w pamiątki ale i żywność. Z uwagi na duże odległości pomiędzy ośrodkami są w nich stacje benzynowe. Pobyt w Parku Krugera warto połączyć ze zwiedzaniem Johannesburga i Pretorii, Sun City lub innymi wycieczkami. Najlepsza pora na wypatrzenie całej Wielkiej Piątki to okres on maja do września (jest wtedy najbardziej sucho).

Cena od R 6900 /osoba

Cena uzależniona jest od terminu, ilości osób wyjeżdżających, liczby dni pobytu, pakietow dodatkowych i podawana jest na życzenie klienta. Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie  w pokoju/bungalow dwu osobowym
  • sniadania
  • przewodnik mowiacy po polsku
  • transport
  • wejsciowki i dzienna taxa klimatyczna do Parku Krugera.

Cena nie obejmuje lotów tam i z powrotem ani dodatkowych noclegów przed i po wycieczce.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Messenger: m.me/kriscopl
Email info@kriscotravel.co.za
Tel: +27 82 410 1578