4X4, Wyprawy, Zwierzęta i natura

Góry Smocze i Lesotho

Góry Smocze (Drakensberg) to pasmo górskie w RPA Lesotho, przebiegające równolegle do wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Stanowi część Wielkiej Krawędzi. Pod względem geologicznym są to góry zrębowe, zbudowane z piaskowców, łupków i bazaltów. Najwyższym szczytem jest Thabana Ntlenyana (3482 m n.p.m.), inne ważniejsze szczyty to Giant’s Castle (3312 m n.p.m.) i Cathedral Peak (3300 m n.p.m.)
Przełęcz Sani  (Sani Pas)to magiczne miejsce we wschodniej partii Gór Smoczych (Drakensberg Mountains). Jest to 10-km odcinek pomiędzy przejściami granicznymi RPA i Lesotho który ostro pnie się w górę na wysokość prawie 3 tys. mnpm. Sani Pass był kiedyś dróżką łączącą Basutoland z RPA. Na grzbietach zwierząt przewożono wełnę i moher, do wymiany na koce, ubrania, kaszę kukurydzianą. Obecnie przez przełęcz Sani prowadzi dość kamienista droga, która stopniowo jest wyrównywana. Ze względu na jej stan, jak również stan dróg we wschodniej części Lesotho, zalecany jest samochód terenowy.

Długość pobytu, zakwaterowanie i posiłki ustalane pod potrzeby indywidualne klienta, dostępne również opcje bez przekraczania granicy z Lesotho.

Cena od ok 6000 tys ZAR/osobę (4 dni) zawiera:

  • Opiekę polskojęzycznego pilota/ kierowcy na terenie RPA
  • Transfery
  • Zakwaterowanie w pensjonatach/ chatkach Basotho
  • Posiłki wg wybranej opcji

Cena nie zawiera kosztów przelotów tam i z powrotem ani kosztów wizy do Lesotho.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Messenger: m.me/kriscopl
Email info@kriscotravel.co.za
Tel: +27 82 410 1578