Luksus, Wyprawy, Zwierzęta i natura

Delta Okavango – 4 dni

Delta Okavango jest fenomenem swojego rodzaju – zamiast płynąć do morza, woda pochodząca z opadów deszczowych na terenie Botswany i Angoli rozpływa się po Pustyni Kalahari pokrywając 15 000 km². W ten sposób powstały labirynty kanałów i lagun. Niezliczona ilość wysepek wynużających się z wody posiada unikalne środowisko.
Delta Okawango jest interesująca dla turystów przez cały rok, ale najlepiej jest odwiedzić to miejsce kiedy poziom wody jest najwyższy.
Na terytorium Delty Okavango występuje około 460 gatunków ptaków spośród 600 gatunków występujących na terenie całej Botswany.
Tereny te są bardzo obfite w różnego rodzaju zwierzynę. Na terytorium Moremi Wildlife Reserve i okolic (obszar 3000 km²) występują krokodyle, hipopotamy, impale, antylopy gnu, bawoły, zebry, rzadko sporykane antylopy Sitatunga i Lechwe oraz wiele innych, można tam spotkać także duże zwierzęta takie jak lwy, gepardy czy słonie.
Najwięcej zwierząt przychodzi na świat pomiędzy listopadem a marcem kiedy to roślinność jest najbujniejsza.
Płynąc na mokoro (dłubany kajak) można podziwiać krajobrazy i cieszyć się spokojem. Na każdym kroku spotyka się niewielkie ale interesujące zjawiska – tropikalne ryby wyskakujące z kryształowej wody oraz nurkujące za nimi ptaki.
Na całym kontynencie afrykańskim nie znajdzie się podobnego miejsca jak Delta Okawango.

Trasa: Johannesburg – Maun – Delta Okavango – Maun – Johannesburg:  4 dni

Atrakcje:  Johannesburg, Pretoria (Park lwow na zamowienie), przelot awionetkami do obozu o wysokim standardzie, noclegi w namiotach zbudowanych na stale z łazienka itarasem widokowym, spacer wśród przyrody i odkrywanie Delty, safari po rozlewiskach delty Okavango w drewnianej dłubance “mokoro” .

Wycieczkę można przedłużyć lub skrócić wg życzeń klienta. Ze względu na wyjątkową ofertę okolicy skracanie nie jest wskazane. Cena uzależniona jest od terminu, ilości osób wyjeżdżających, liczby dni pobytu, pakietow dodatkowych – podawana jest na życzenie klienta.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Messenger: m.me/kriscopl
Email info@kriscotravel.co.za
Tel: +27 82 410 1578